Jestliže berete golf alespoň trošku vážně a rádi byste se v něm zlepšili, je nutné se stejnou vážností přistupovat i k samotnému tréninku. Samozřejmě můžete pojmout samotný trénink pouze tak, že si zaplatíte trenéra a budete k němu na driving 1x týdně docházet, učit se golfovým základům a správně provedenému švihu, puttování, krátké hře apod. Již to vaší hře pochopitelně pomůže a stanete se lepším hráčem.
Není ale špatné se nad celým tréninkem zamyslet jako nad celkem. Chcete se naučit “pouze” dobře odpalovat míče nebo byste rádi trochu posílili celé tělo, shodili nějaké to přebytečné kilo, předcházeli bolisti zad a celkově se cíltili vitálnější? Podívejte se na několik rad a zvažte, jestli by nestálo za to je začlenit do Vašeho tréninkového plánu.
Váš trénink by se měl skládat z těchto částí:
1) Strečink
Nepodceňujte strečinková a protahovací cvičení. Abyste mohli úspěšně pracovat např. na svém golfovém švihu, musíte být tělesně schopni dosáhnout požadovaných pozic. Jestli budete mít tělo ztuhlé a svaly zkrácené, Váš golfový trénink (mimo puttování) nebude mít velký smysl.
2) Golfová cvičení
Při každém Vašem tréninku se snažte procvičit více druhů ran. Začněte puttováním, pokračujte krátkou hrou a na konec běžte na driving. Délku tréninku jednotlivých druhů ran uzpůsobte samozřejmě tomu, co momentálně potřebujete procvičit a zlepšit. Jestliže se potřebujete zlepšit např. v puttování, věnujte mu více času než ostatním složkám hry.
3) Kardio trénink
Nepodceňujte kardio trénink. Jestliže jezdíte na kole, bruslích nebo se občas (min. 1x týdně) jdete proběhnout, máte v podstatě splněno. Těm z Vás, kteří tyto činnosti neprovozují, to výrazně doporučuji. Jestliže nebudete v dostatečně dobré fyzické kondici a už na třetí jamce budete zadýchaný, těžko můžete provést korektní švih nebo klidný putt. Kardio aktivity pomáhají dostávat kyslík do svalů a zvyšovat Vaši vytrvalost.
4) Silový trénink
Silový trénink je pochopitelně individuální záležitost. Zatím co mladší ročníky si mohou zajít do posilovny, ti starší se mohou protáhnout třeba na tenise nebo u jiných aktivit. Především je ale nutné, myslet na to, že golf zatěžuje Vaše tělo značně nerovnoměrně a je třeba posílit jak “golfové svaly”, tak i ty části těla, které zrovna pro golf nepotřebujete. Velice vhodné jsou pak i cviky především na posílení zádových svalů a v oblasti beder, protože při golfu jsme často shrbení.