Každý hráč, který si vybírá nové hole, zvažuje všechny možné technické specifikace, prochází různé recenze a srovnání, žádá trenéry nebo zkušené hráče o rady, vybírá z kvalitních a prověřených značek. Někteří z nás i čekají na letošní “převratné” novinky, které zatím nebyly uvedeny na trh.
Pár měsíců od koupě naší úžasné výbavy, ji vozíme v bagu s ušmudlanými gripy a se špinavými a ucpanými drážkami. Vůbec si neuvědomujeme, že jsme si svou výbavu takto degradovali na několik let staré vybavení, které jsme si mohli koupit za zlomek ceny z bazaru.
O své hole se pečlivě starejte. Déle Vám vydrží, neopotřebují se tak rychle a především Vaše hra bude kvalitnější. Jak na to? Zde je několik rad:
1) Používejte ručník – po každé ráně si hůl otřete.
Buďte si svým kedíkem a dělejte to podobně, jak to znáte z televize. Hlína, nečistoty a kamínky neulpí na holi a v drážkách. Hole budete mít pořád čisté a kontakt s míčem bude výrazně lepší.
2) Používejte head covery
A’t používáte vozík nebo si bag nosíte na zádech, hole o sebe ťukají a poškozují se. Obzvláště buďte opatrní na své shafty. S head covery riziko poškození zmírníte.
3) Hole po hře umyjte a osušte
Po každé hře si umyjte hlavy holí, otřete shafty a gripy. Osušte je – nevkládejte mokré hole do neoprénových head coverů. Špatně by usychaly a mohly by začít korodovat.
4) Péče o shafty
Minimálně dvakrát za sezónu si navoskujte ocelové shafty – nebude Vám na nich ulpívat voda a vlhkost. Mnoho hráčů si chrání své grafitové shafty průhlednou páskou, kterou lepí na krček hole a tím je chrání před “obouchání” železy.
5) Nepoužívejte pro čištění ocelový kartáč
Zbytečně si hole ničíte. Hole budou podřené, drážky ztupené a zbytečně tím odstraňujete ochranou vrstvu – hole Vám mohou začít reznout.
6) Pozor na teplotu
Nenechávejte hole delší čas (neskladujte) na místech, kde není stálá teplota. apř. garáž, vekovní domek nebo kůlna aj.
7) Kontrola ferulek
Občas zkontrolujte a případně dotáhněte ferulky – umělohmotné kroužky na krčku. Časem se mohou uvolňovat.